[30/10/2015 - Premierea câștigătorilor concursurilor Prinde TRENdul - Train4AID]

posted Oct 28, 2015, 11:13 AM by Centre for International Cooperation and Development Studies ‎(FSPUB)‎   [ updated Oct 28, 2015, 2:48 PM ]

În ziua de vineri, 30 octombrie 2015, începând cu ora 11:30 în sala Petre P.Negulescu (parter) din sediul Facultății de Științe Politice a Universității din București (Str.Spiru Haret 8) va avea loc ceremonia de acordare a premiilor pentru câștigătorii concursurilor de fotografie și de scrieri din cadrul proiectului Prinde TRENdul-Train4AID: Campanie de formare și conștientizare publică privind solidaritatea internațională coordonat de Centrul pentru Studii de Dezvoltare și Cooperare Internațională (IDC).

Câștigătorii celor două concursuri vor fi anunțați în data de 29 octombrie.

Evenimentul marchează încheierea proiectului și este urmat de un prânz festiv oferit tuturor participanților.

De asemenea, cu ocazia Zilei Mondiale a ONU și a Zilei Mondiale a Informării privind Dezvoltarea, evenimentul marchează și 2 ani de la înființarea Centrului pentru Studii de Dezvoltare și Cooperare Internațională (IDC).

Pe durata prânzului, participanții la eveniment își pot face poze la cabina foto (photo booth) profesionistă dedicată proiectului.

Evenimentul este public și se va desfășura în limba română.